W Magazynie TOPrankingi tworzymy rzetelne i interesujące artykuły, które pomagają odkrywać topowe przedsiębiorstwa w różnych branżach i nie tylko!

Poroba Ci się to co robimy?

Wesprzyj nasz magazyn!

Możesz wesprzeć nasz portal internetowy drobną darowizną, jeżeli podoba Ci się, to co robimy.

Wesprzyj nas

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami pod biuro@toprankingi.com. Z przyjemnością porozmawiamy w każdej kwestii.

Agenci Nieruchomości

KRAKÓW | Krakowscy Pionierzy Nieruchomości: poznaj wszechstronnych Profesjonalistów w realizacji marzeń o nieruchomościach w Krakowie

Kraków, perła Małopolski, niezmiennie przyciąga rzesze miłośników kultury, historii i nowoczesnego stylu życia. W tym dynamicznie rozwijającym się mieście, pełnym zabytków, zielonych parków i tętniących życiem dzielnic, marzenia o posiadaniu własnego kawałka tego wyjątkowego miejsca stają się rzeczywistością dzięki wyjątkowym specjalistom w branży nieruchomości. Artykuł "KRAKÓW | Krakowscy Pionierzy Nieruchomości: poznaj wszechstronnych Profesjonalistów w realizacji marzeń o nieruchomościach w Krakowie" przybliża sylwetki tych, którzy codziennie pracują nad tym, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Poznajmy bliżej tych wszechstronnych profesjonalistów, którzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i pasji, pomagają odkrywać i zdobywać najlepsze nieruchomości w sercu Krakowa.Aleksandra Syktus
VIBEHOME – Biuro Nieruchomości

Witaj w świecie VibeHome, gdzie spełnianie marzeń o wymarzonej nieruchomości to nasza specjalność. Jesteśmy tutaj, aby zaprowadzić Cię w podróż, która przekształci Twoje marzenia w rzeczywistość.

Nasze mieszkania to nie tylko błyszczące wnętrza i eleganckie detale. To klucze do magicznego świata, gdzie komfort miesza się z inspiracją. Dzięki naszej starannej selekcji, każde z naszych lokali staje się oazą spokoju i możliwości.

Co nas wyróżnia? Nasze usługi nie znają granic - dosłownie! Obsługujemy również klientów ze wschodu, którzy pragną kupić lub wynająć nieruchomość w Polsce. To dla nas ogromna przewaga, która pozwala nam poszerzać grono zadowolonych klientów i dostarczać im najlepsze rozwiązania na rynku nieruchomości.

Współpraca z VibeHome to więcej niż tylko zakup czy sprzedaż nieruchomości. To podróż pełna pozytywnych niespodzianek, której celem jest spełnienie Twoich oczekiwań w najbardziej ekscytujący sposób. Dzięki solidnym partnerstwom z doświadczonymi notariuszami i ekspertami kredytowymi, zapewniamy Ci kompleksową opiekę na każdym etapie transakcji.

Nasz zespół to nie tylko profesjonaliści. To ludzie, którzy włożą całe serce w znalezienie najlepszych rozwiązań dla Ciebie. Jesteśmy tu, aby zapewnić Ci nie tylko bezproblemową transakcję, ale także niezapomniane doświadczenie, które będzie Cię inspirować na długie lata.

Dlatego zaufaj nam bez wahania. Jesteśmy gotowi zapewnić Ci pełne wsparcie od A do Z, niezależnie od tego, czy marzysz o domu w sercu Krakowa, czy jesteś klientem ze wschodu szukającym swojego miejsca w Polsce. Skontaktuj się z nami już dziś i rozpocznij podróż ku swojej wymarzonej nieruchomości z VibeHome! Warto dodać również, że obsługujemy klientów dokładnie tak, jak byśmy my tego oczekiwali i wymagali.
 Homeye Nieruchomości Agnieszka Kocjan

Moja historia zawodowa rozpoczęła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończyłam studia prawnicze. Podczas studiów poznałam mojego przyszłego narzeczonego, co skłoniło mnie do przeprowadzki do Krakowa. Początkowo marzyłam o karierze w sądzie lub kancelarii notarialnej, rozważając aplikację notarialną. Obserwując mojego narzeczonego, eksperta kredytowego, zaczęłam dostrzegać uroki pracy w branży finansowej oraz nieruchomościowej, gdzie niezależność i wysokie zarobki były atrakcyjnymi czynnikami.

Pierwsza praca w kancelarii zajmującej się ściąganiem należności od dłużników chwilówek okazała się stresującym doświadczeniem. Toksyczna atmosfera i brak wsparcia sprawiły, że po kilku miesiącach zrezygnowałam. Następnie trafiłam do kancelarii notarialnej, gdzie praca okazała się ciężka, a brak praktycznego wsparcia tylko zwiększał stres. Kolejne doświadczenie w sądzie, w dziale ksiąg wieczystych, nauczyło mnie, że system sądownictwa jest pełen chaosu.

Po zakończeniu pracy w sądzie, podczas przejażdżki rowerowej pod Wawelem, postanowiłam zostać doradcą nieruchomościowym. Wiedza prawnicza umożliwiła mi start bez dodatkowych szkoleń. W pierwszym biurze sprzedałam dwa mieszkania, ale problemy z wynagrodzeniem skłoniły mnie do zmiany miejsca pracy. W nowym biurze poznałam wspaniałych ludzi, zyskałam przyjaciółkę, a następnie założyłam własną działalność, dostosowując godziny pracy do potrzeb mojej rodziny.

Obecnie, zajmuję się również najmem krótkoterminowym, zarządzając własnymi mieszkaniami oraz nieruchomościami klientów. Ukończyłam studia podyplomowe z wyceny nieruchomości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, co pozwala mi jeszcze lepiej doradzać klientom. Decyzja o porzuceniu kariery prawniczej była najlepszą, jaką mogłam podjąć, a wykształcenie prawnicze stanowi solidny fundament mojej działalności.
 

Katarzyna Głogowska
ProHome Estate

Swoją przygodę z nieruchomościami rozpoczęłam w 2013 roku po ukończeniu studiów. Kierując się pasją do pracy z ludźmi i fascynacją obszarem nieruchomości, podjęłam decyzję o rozpoczęciu pracy właśnie jako agent nieruchomości w jednym z krakowskich biur.

Tam, krok po kroku, zdobywałam doświadczenie i wiedzę, ucząc się pracy od podstaw. Z każdym dniem coraz bardziej angażowałam się w to, co robiłam, co w efekcie sprawiło, że pozostałam w branży do dziś. W 2016 roku postawiłam na własny biznes i otworzyłam własne biuro nieruchomości.

Przez lata zmienił się brand, który reprezentuję, jednak niezmienne pozostaje moje zaangażowanie oraz rosnąca satysfakcja z wykonywanej pracy. Jako pośrednik nieruchomości nieustannie dążę do doskonalenia się i podejmowania nowych wyzwań. Wiem, jak ważne jest znalezienie swojego idealnego miejsca, dlatego każdego dnia pracuję, aby spełnić marzenia o swojej własnej nieruchomości moich klientów.
 

Grzegorz Oleksiński
INVESTOR NIERUCHOMOŚCI

Świat jest mały, chociaż żyjemy w dużych społecznościach, a ziemi nigdy więcej nie będzie. Być może banał, ale jaki prawdziwy, a każdy z nas chce mieć kawałek swojego wyjątkowego miejsca, tylko naszego, a jest to dom, mieszkanie lub działka w mieście za miastem.

Ale dla mnie oprócz w pełni profesjonalnego podejścia do pracy najważniejszy jest SPOKÓJ W ŻYCIU. Tak, spokój, dlatego każda nieruchomość, którą się zajmujemy, czy sprzedawana, czy kupowana jest prowadzona od pierwszego dnia, aż do przekazania kluczy.

SPOKÓJ, że jak spotkam się idąc z rodziną przez miasto, to napotka mnie uśmiech i słowo "dzień dobry".
SPOKÓJ o to, że klienci polecą moje usługi i je zareklamują. To najlepsza reklama.

Domy, mieszkania, działki, które trafiają pod naszą opiekę jako sprzedawcy, weryfikujemy nie tylko pod kątem prawnym, ale przede wszystkim sami po analizie wierzymy, że je sprzedamy.

Gdy jest prezentacja domu, mieszkania, działki i przyjeżdża na nią małżeństwo - mam takie powiedzenie: domy kupują kobiety, my mężczyźni tylko nie raz za nie płacimy.

I tak właśnie jest, sprzedaż i kupno to integralna część naszego życia, a zmiany - oczywiście zmiany na lepsze to promienie szczęścia, które nas dotykają.

Zapraszam
Grzegorz Oleksiński
INVESTOR NIERUCHOMOŚCI biuro z 20 letnim doświadczeniem
tel. 696-816-914
 

Katarzyna Sonik
Mieszkanie.com

Katarzyna Sonik jest licencjonowanym agentem nieruchomości i właścicielem biura nieruchomości Mieszkanie.com. Od 5 lat pomaga klientom w spełnieniu ich marzeń o własnej nieruchomości. Doświadczenie nabyła u najlepszych. Skupia się na bezpośrednim kontakcie z klientem i poznaniu jego potrzeb. Jest znana z promocji w mediach społecznościowych oraz perfekcyjnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Katarzyna Sonik jest doceniana za dociekliwość, dyspozycyjność, profesjonalizm i empatię. Prywatnie jest mamą dwóch córek.

Katarzyna stale poszerza swoją wiedzę w dziedzinie nieruchomości oraz marketingu. Ściśle współpracuje z innymi biurami nieruchomości, aby mieć jak największe spektrum ofert do dyspozycji. Wykorzystuje nowe technologie, aby usprawnić proces sprzedaży i kupna nieruchomości. Wprowadziła umowy na wyłączność i reprezentuje tylko jednego klienta na raz, aby zapewnić najwyższą jakość usług.

Katarzyna planuje budowę zespołu wykształconych agentów. Chce rozwijać unikatowe usługi e-commerce pod marką Mieszkanie.com. Rozważa również możliwość franczyzy marki Mieszkanie.com.

Analizuje wprowadzenie wirtualnych wizyt w nieruchomościach za pomocą technologii VR. To pozwoliłoby klientom na zwiedzanie nieruchomości bez konieczności fizycznego przemieszczania się, co jest szczególnie przydatne w obecnych czasach. Ponadto, Mieszkanie.com przygotowuje usługi konsultingowe online dla klientów, którzy potrzebują pomocy w zakresie finansowania nieruchomości, negocjacji cen czy zrozumienia aspektów prawnych związanych z kupnem nieruchomości.


Dariusz Winiarski
Ekspert Nieruchomości

Skuteczny ekspert z licencją i certyfikatem Land Developer

Zaufanie i doświadczenie
Dariusz Winiarski, prowadzący działalność pod nazwą "Ekspert Nieruchomości Dariusz Winiarski", dzięki swoim unikalnym zasadom pracy, szybko zdobył uznanie jako ekspert w branży nieruchomości. Jego wystąpienia na portalach internetowych, wywiady udzielane w Kronice Krakowskiej, a nawet udział w warsztatach praktycznych dla studentów krakowskich uczelni potwierdzają jego głęboką wiedzę.

Kompleksowa ekspertyza
Posiadając certyfikat Land Developer, Dariusz Winiarski gwarantuje, że dysponuje nie tylko wiedzą, ale również umiejętnościami i narzędziami do skutecznego przygotowywania do sprzedaży gruntów niezabudowanych oraz zabudowanych.

Innowacyjność i skuteczność
Dariusz Winiarski w ciągu zaledwie kilku lat, zbudował silną reputację jako pośrednik, który nie tylko szybko sprzedaje nieruchomości, ale również osiąga ceny znacznie wyższe od ich rynkowej wartości (aż do 22,8%).

Cztery filary sukcesu

  1. Etyka i uczciwość: Dariusz Winiarski stawia na transparentność i uczciwość, nigdy nie pobierając prowizji od kupujących, co eliminuje konflikty interesów i zapewnia najwyższy zysk dla Sprzedających.
  2. Wynagrodzenie za efekty: Zleceniodawca płaci tylko za faktycznie wykonane czynności, co daje Sprzedającym pełną kontrolę nad procesem i kosztami sprzedaży.
  3. Gwarancja skuteczności: umowa może zawierać pisemną gwarancję, dzięki której masz pewność najlepszej ceny i czasu sprzedaży.
  4. Współpraca: Dariusz Winiarski ściśle współpracuje z siecią ponad 400 lokalnych i 4000 ogólnopolskich pośredników, co maksymalizuje zasięg oferty i potencjalną liczbę zainteresowanych.

Dzięki jego współpracy z ok. 400 pośrednikami w Krakowie masz pewność, że Twoja oferta trafi do wszystkich potencjalnie zainteresowanych. Również w przypadku poszukiwania nieruchomości nie musisz odwiedzać 100 biur i dzwonić do 400 agentów w Krakowie – wystarczy jeden telefon do "Ekspert Nieruchomości Dariusz Winiarski".

 

Tomasz Baszeń
Sckala - klucz do Twojego domu

Rynek nieruchomości to temat, który od zawsze budzi wiele emocji. To, jak wielki wpływ ma on na różne obszary naszego życia oraz jak dużo gałęzi gospodarki jest oparte właśnie o nieruchomości, jest często tematem dyskusji i tych medialnych i tych mniej eksponowanych. Zainteresowanie tym rynkiem już od początku spowodowało we mnie całkowity zwrot w karierze zawodowej, ale tak naprawdę nigdy się spodziewałem się, że moje życie zawodowe będzie na trwałe związane właśnie z nieruchomościami. 

Swoją przygodę w tym biznesie zacząłem w 2018 roku, budując swoje doświadczenie i wiedzę i wiedzę w oparciu o rozmaite szkolenia oraz czerpiąc wiele z codziennej pracy i pomocy innych agentów nieruchomości. Nie ukrywam, że dość szybko "załapałem bakcyla", co też pozwoliło mi się usamodzielnić oraz budować bazę klientów, z którymi współpracuję nawet do dzisiaj. Przez minione lata dość sporo się działo na rynku nieruchomości, a każda transakcja przez którą przeprowadzałem moich klientów była bagażem cennych, często niepowtarzalnych doświadczeń. 

Od 2021r. prowadzę już swoje biuro nieruchomości "Sckala - klucz do Twojego domu". W oparciu o współpracę z najlepszymi specjalistami w Krakowie świadczymy usługi najwyższej jakości w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania i choć od początku, tak jak wspomniałem wcześniej, nieruchomości stopniowo stawały się moją pasją, tak teraz od paru lat we własnej firmie łączę tę pasję z życiem zawodowym. Czynniki, takie jak pandemia, sytuacja na Ukrainie czy też inflacja w Polsce w ostatnich latach spowodowały wiele niespodziewanych wcześniej sytuacji na rynku, takich jak wzrost cen materiałów budowlanych, technologii itd, a w skutek tego i cen mieszkań oraz domów, a ja jako obserwator i uczestnik tego rynku robię wszystko, aby moi klienci nawet w najbardziej niespokojnych czasach byli pewni, że ich sprawy są w najlepszych rękach. 


House Hunters Nieruchomości

Agencja Nieruchomości HOUSE HUNTERS to agencja z Krakowa, która powstała z pasji i doświadczenia właścicieli, którzy sami mieli nieprzyjemne doświadczenia przy zakupie nieruchomości. Po wielu trudnościach, postanowili założyć firmę, aby pomagać innym uniknąć podobnych problemów.

Co wyróżnia House Hunters na tle innych agencji? Przede wszystkim brak pobierania prowizji od kupującego, co jest rzadkością w branży. Dzięki temu klient może być pewny, że nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami. Agencja dokładnie sprawdza każdą nieruchomość, aby uniknąć problemów związanych z wadami fizycznymi czy prawnymi.

Podczas sprzedaży nieruchomości agencja zawsze stawia na interesy sprzedającego, działając wyłącznie na jego korzyść. Pobieranie prowizji tylko od sprzedającego pozwala skoncentrować się na osiągnięciu jak najwyższej ceny sprzedaży. Agencja działa głównie na rynku lokalnym, co daje doskonałą znajomość okolic i specyfiki krakowskiego i wielickiego rynku.

Współpraca z House Hunters to gwarancja profesjonalizmu, uczciwości i zaangażowania w transakcję. Zdecydowanie warto skorzystać z usług tej agencji, jeśli poszukujesz partnera w sprzedaży lub zakupie nieruchomości. Dzięki nim cały proces przebiegnie sprawnie, bez stresu i problemów.

 

Klaudia Konieczna
Agencja Nieruchomości INVESTMENTS

Swoją działalność w nieruchomościach rozpoczęłam w 2018 roku, kierując się przede wszystkim pasją do architektury oraz możliwością realizacji pracy wśród ludzi. Już od młodości fascynowały mnie budynki, ich historia i detale architektoniczne, które nadają im niepowtarzalny charakter. Decyzja o podjęciu pracy jako agent nieruchomości była więc naturalnym krokiem w mojej karierze.

Specjalizuję się w sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego oraz wynajmie. Moją największą pasją są kamienice – uwielbiam ich zachowane i podkreślone detale, które opowiadają historię minionych lat. To właśnie ta miłość do detali czyni mnie wyjątkową w mojej pracy. Staram się, aby każda nieruchomość, którą sprzedaję czy wynajmuję, była prezentowana w jak najlepszym świetle, podkreślając jej unikalne cechy i historię.

Jedną z najbardziej satysfakcjonujących historii w mojej karierze była transakcja, która na początku wydawała się niemal niemożliwa do zrealizowania. Klient miał bardzo specyficzne wymagania dotyczące nieruchomości – od lokalizacji, przez układ pomieszczeń, aż po detale wykończeniowe. Po wielu poszukiwaniach udało mi się znaleźć idealne miejsce, które spełniło wszystkie jego oczekiwania. Zadowolenie klienta i uśmiech na jego twarzy po zakończonej transakcji były dla mnie największą nagrodą. Każda zakończona sukcesem transakcja daje mi ogromną satysfakcję, a im trudniejsza była droga do jej osiągnięcia, tym większa radość na końcu.

W mojej pracy kieruję się kilkoma fundamentalnymi wartościami: rzetelnością, uczciwością oraz długofalowymi relacjami z klientami. Uważam, że kluczowe jest budowanie trwałych więzi, które będą owocować przez lata. Wspólnie z młodym zespołem, który cały czas podnosi swoje kompetencje, tworzę markę INVESTMENTS. To dla nas bardzo ważne, aby nieustannie poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie, zwłaszcza w branży, która jest dostępna dla każdego i jest tzw. „wolnym zawodem”.

Od dwóch lat jestem jednym z założycieli marki INVESTMENTS, którą razem ze wspólnikiem budowaliśmy od podstaw. Na początku słyszeliśmy wiele o potężnej konkurencji w branży i radach, aby nie inwestować w kolejne agencje, zwłaszcza w Krakowie, gdzie rynek jest już nasycony. Jednak my postawiliśmy na swoim i twardo dążyliśmy do celu. Wierzę, że klienci wybierają do współpracy przede wszystkim człowieka, a nie tylko firmę. Mogę śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch lat stworzyliśmy miejsce, które jest synonimem profesjonalizmu i zaufania.

Moje motto, którym kieruję się na co dzień i które mogłoby być radą dla innych osób chcących osiągnąć sukces w branży nieruchomości, brzmi: „Trzeba stawiać na swoim i twardo dążyć do celu”. Nie pozwólcie, aby zniechęcały was trudności i konkurencja. Zaufajcie swojej wizji i ciężko pracujcie, a sukces na pewno przyjdzie.

 

Piotr Zielonka
Agent Nieruchomości Real Estate Broker

Moja przygoda z branżą nieruchomości zaczęła się zupełnie przypadkowo. Jeszcze na studiach, podczas rozmowy z kolegą, zostałem polecony do jego znajomej, która właśnie otwierała nową agencję. To właśnie wtedy postanowiłem spróbować swoich sił jako agent nieruchomości. Obecnie posiadam blisko 8 lat doświadczenia w tej branży. Początkowo zajmowałem się wynajmem nieruchomości, co stopniowo przerodziło się w sprzedaż, która teraz stanowi główny obszar mojego biznesu. Skupiam się głównie na sprzedaży nieruchomości mieszkalnych z rynku pierwotnego i wtórnego. Ostatnio coraz częściej trafiają do mnie również projekty komercyjne, które są niezwykle interesujące i stanowią dla mnie nowe wyzwania.

Uważam, że moją główną zaletą jest umiejętność odpowiedniego dostosowania nieruchomości do potrzeb rynku i grupy docelowej. Często doradzam klientom pewne zmiany i działania, które według mojej oceny mogą podnieść wartość nieruchomości i ułatwić jej sprzedaż. Moją misją jest sprzedaż nieruchomości jak najkorzystniej i najbezpieczniej dla klienta. Dlatego współpracuję z architektami, homestagerami i wieloma innymi specjalistami, którzy wspierają moje pomysły. Razem z klientami realizujemy te projekty, a dotychczasowe rezultaty są bardzo dobre!

Uważam, że największą wartością każdego agenta, w tym również moją, jest umiejętność zaoferowania klientowi idealnie dopasowanej oferty, której sam nie jest w stanie znaleźć. Mam wiele historii, w których klienci nie mogli znaleźć tego, czego szukali. Po kontakcie ze mną i dokładnym rozeznaniu się w „podziemnym rynku” zwanym również „off market", udawało nam się znaleźć nieruchomość idealnie odpowiadającą ich potrzebom.

Wartość jaką kieruję się na co dzień, to przede wszystkim uczciwość wobec moich klientów. Jestem zdania, że karma wraca. Moje motto to: „jeden zadowolony klient przyniesie 10 nowych, natomiast jeden niezadowolony zajdzie o wiele dalej”. Słuchanie, wpasowanie się w potrzeby, indywidualne podejście - to powie każdy. Ja w dużej mierze stawiam na „dobry vibe” między nami i poczucie, że idziemy w jednym i właściwym kierunku.

Zdecydowanie, potrzeba wiele cierpliwości i wytrwałości w tym, co się robi. Ważne jest, aby nieustannie się rozwijać i podążać za trendami, by nie "osiąść na laurach". Nawet dla tych, którzy od lat pracują głównie na poleceniach, brak ciągłego rozwoju może prowadzić do stagnacji.

Najlepsze miejsce w Krakowie - Indywidualnie? Bardzo lubię Salwator i Stare Dębniki ze względu, na świetną lokalizację, architekturę, bliskość bulwarów itp.
 

Robert Sulma
Właściciel Sulma Real Estate

Związany z rynkiem nieruchomości od 2013 roku – przez ten czas przeprowadził wiele transakcji wynajmu oraz sprzedaży. Napędza go prowadzenie zespołu Sulma Real Estate i rozwijanie zespołu, który obecnie liczy 14 agentów.

Kocha media społecznościowe, które wykorzystuje, aby budować profesjonalny wizerunek agentów nieruchomości. Prowadząc zespół w niespełna 1,5 roku zdobył tytuł wicelidera nieruchomości Otodom w Małopolsce.

Jest trenerem Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami MSPON w zakresie budowania marki osobistej. Prywatnie, od lat nałogowo trenuje sporty walki.


avatar

Redakcja

Redaktor TOPrankingi.com
Wróć do strony głównej

TOPrankingi.com to dynamiczna redakcja specjalizująca się w analizie i prezentacji najnowszych trendów biznesowych. Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów, którzy codziennie dostarczają czytelnikom rzetelnych i aktualnych informacji. Koncentrujemy się na innowacjach, strategiach rynkowych i analizie danych, pomagając przedsiębiorstwom i profesjonalistom zrozumieć i wykorzystać zmiany na rynku. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie wartościowych treści, które wspierają rozwój i sukces naszych czytelników.


Treści zamieszczone na naszej stronie TOPrankingi.com mają charakter wyłącznie informacyjny lub reklamowy i nie stanowią porady prawnej, inwestycyjnej lub podatkowej. Informacje zawarte na na naszej stronie mogą nie uwzględniać wszystkich aspektów istotnych dla danego zagadnienia oraz mogą wyrażać indywidualną opinię właściciela serwisu. Jednocześnie informujemy, że materiały zamieszczone w serwisie stanowią utwory w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Pozostaw komentarz

Pozostaw komentarz do tego artykułu*